Ana Sayfa / Akıllı Şehir Çözümleri / Mobil Otopark
Otopark kapasitesinin büyük bir kısmını oluşturan cadde kenarı otoparkları işletmesi iş gücüne dayalıdır, takibi ve yönetimi kolay değildir. Bunu yanında tahsilat problemleri, kayıp kaçak oranları, doluluk oranı tespiti ve en önemlisi de kesilen fişlerin yasal dayanağının olmaması verimliliği düşürmekte ve maliyetlerini artırmaktadır. Sürücüler için otopark giriş çıkışları, manuel süreçler ve güncel teknolojilerin kullanılamaması müşteri memnuniyetsizliğini artırmaktadır
YAŞANABİLİR ŞEHİR
Mobil otopark yönetimi ile kayıp kacak oranını azaltarak gelirlerinizi artırmanızı sağlar. Yapılan araştırmalar şehirlerin trafiğinin bir kısmı araçların park yeri aramakla geçirdiğini göstermektedir. Entegre ve online uygulama ile sürücülerin boş parklara hızlı yönlendirerek şehir trafiğinin rahatlaması sağlanabilmektedir. Tabiki doğal sonucu olarak şehirlerde çevreye etkinlerinden dolayı, karbon emisyon oranlarını düşmesini ve sağlıklı bir şehir oluşmasına katkı sağlamaktadır.
VERİMLİLİK
ParkoMobil Türkiye'deki otopark yönetimini çözen yenilikçi bir teknolojidir. Otopark yönetimindeki yasal süreçlerini kayıtlı hale getirmek suretiyle verimsizleşen otopark işletmesinin tahsilat oranlaının artmasını sağlamaktadır. Müşteri taleplerinin temassız ve online yapılmasını sağlanması, ödeme kanallarının artışı müşteri memnuniyeti sağlamaktadır. Bu saha yönetimi ve iş gücü verimliğinin etkin kullanılmasını sağlamaktadır.
ParkoMobil Özellikleri
Plaka Okuma
Mobil telefonun kamerası ile plaka ve araç fotoğraflama: OCR teknolojisi kullanılarak fotoğraftan aracın kategorisi ve plakası metine çevrilir.
  • Plaka Okuma (OCR)
  • Araç Fotoğraflama
  • Mobil İşlem
  • Kategoriye Ayırma
Yeni Tebliğ Uyumu
Türkiye’de yeni çıkan tebliğe göre ilk defa plakaya fatura kesilecek. (VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ (SIRA NO: 509)’NDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ (SIRA NO: 515)
Kanıt ve Belgelendirme
GPS koordinat bilgisi ve zaman damgası yapılacağından yasal kanıt bulunduracak. Davalarda yasal delil olması nedeniyle lehte delil oluşturulacak.
  • - GPS
  • Zaman Damgası
  • Yasal Delil
Otomatik Faturalandırma
Plaka üzerinden E-Arşiv ve E-Fatura kesmek suretiyle yasal bir belge olmasını sağlayacağından yeni bir süreç olacak, borç tahsilatını kolaylaştıracak.
Otopark Doluluk Oranı
Sensör kullanmadan, sahadan gelen veriler ve yapay zeka algoritması ile tahminleme yaparak, cadde kenarları için tahmini doluluk boşluk oranlarını verilebilecek.
Tahsilat Oranı
Müşteri etkileşimi ve ödeme sistemi ile ödemeyi kolaylaştıracak, tahsilatı artıracak.
#abfGo
#onlinebiletsatış
#rezervasyonsistemi
#ebilet
#UETDS
#UETDSEntegrasyonu