Ana Sayfa / Akıllı Şehir Çözümleri / Biletleme Sistemi
abfGo; Kara yolu, deniz ve hava yolcu taşımacılığında işletmelerin ihtiyaçlarına göre tasarlanmış bilet rezervasyon ve satış sistemidir. Bulut ve on-premise tabanlı bir çözüm olan sistem satış kanalları, pazarlama ve operasyon yönetimini merkezileştirerek yönetimi şeffaflaştırır ve iş süreçlerini kolaylaştırır. Sistem sektörün lider kurumlarında geliştirilmek suretiyle know-how içermektedir ve beş yılı aşkın süredir kullanılıyor olması ile müşteri deneyiminde kendini kanıtlamıştır.
Sisteme Bakış ve Mimari Özeti
abfGo son teknoloji prensiplerini kullanarak, modüler yapısı ile ölçeklenebilir olduğunu kanıtlamıştır. Mikro servis temelli mimariye ve performansı arttırılmış satış-rezervasyon motoruna sahiptir. Bu sayede kullanım saatlerinin ve satış kampanyalarının yoğun olduğu saatlerde cevap veren yüksek performanslı alt yapısı olduğunu göstermektedir.
Sistemin ölçeklenebilir, sağlam ve otonom olması ile birlikte diğer sistemlerle olan entegrasyonu bir diğer özelliğidir. Sistemin temelini iki önemli teknolojik oluşturmaktadır;

- Yüksek performanslı mimari

- API Entegrasyonu

abfGo Özellikleri
Satış ve Rezervasyon
abfGo operatör kurumun satış ve pazarlama kapasitesini her zaman arttırmayı hedeflemiştir. Sahip olduğu dinamik fiyat yönetimi ve pazarlama motoru sayesinde kaynakları verimli kullanmayı, koltuk doluluk oranlarını arttırmayı ve kar oranlarını yönetmeyi sağlamaktadır. Sistem aşağıdaki satış kanallarını desteklemektedir;
 • WEB ve Mobil (B2C)
 • Gişe ve Çağrı Merkezi
 • Seyahat Acentaları (B2B)
 • API/XML
Pazarlama
Günümüz dünyasında gelişen teknoloji, yolcuların A noktasından B noktasına gitmeleri dışında farklı ihtiyaçları da beraberinde getirmektedir. Bu ihtiyaçların gelmesiyle oluşan rekabet ortamında pazarda tutunmak ve karlı bir işletme haline gelmek için;
 • Doğru Hedeflenen müşteri segmenti
 • Sadakat Sistemi
 • Akıllı İndirimler
 • Kampanyalar
gibi hizmetler şirketleri hedeflerine ulaştıracaktır.
Envanter Yönetimi
abfGo merkezi bir satış sistemi olmakla beraber operatöre koltuk envanterini tanımlama ve kontrol etmek için esnek bir platform sunmaktadır. Koltuk planları, koltuk planlarında güncelleme ve yeni araç tanımlama noktalarında hızlı ve kolay çözümler bulundurmaktadır.
 • Araç Profili
 • Kapasite Planlaması
 • Koltuk Planlaması
 • Rezervasyon
İşletme Yönetimi
abfGo platformundaki lojistik mimarisi, route planları ve fiyat listeleri gibi bir dizi mantıksal yapıların esnekliğini maksimum düzeyde sunar. İçerisinde barındırdığı şablon yapılarla seferlerin gün, hafta, yaz, kış gibi farklı tarife ve saatler hazır olarak saklanabilmektedir. Bu sayede sefer ve tarife değişimleri hızlı bir şekilde oluşturulmakta ve kolay bir şekilde yönetilebilmektedir.
Sadakat Programı
Sistem operatörlerin kendi sadakat kart programlarını ve seviyelerini belirlemelerine imkan sağlar.
Sadakat kart başvuru sistemi ile sanal kart ve fiziki kart kullanımı Sefer bazlı Puan ve kullanım.
E-Bilet
Teknoloji ve mobilitenin yaygınlaştığı dijital dönüşüm dünyasında artık kağıdın yerini elektronik belgeler almaktadır. Biletsiz yolculuk için önemli bir adım olan E-Bilet sistemi aynı zamanda operasyon maliyetlerini de düşüren bir unsurdur.
#abfGo
#onlinebiletsatış
#rezervasyonsistemi
#ebilet
#UETDS
#UETDSEntegrasyonu